Hasan Bin Ammar Şurunbulalı

Hasan Bin Ammar Şurunbulalı 1586 yılında Mısır'ın Menufiye bölgesinin şubrabilule bölgesinde dünyaya gelmiştir. Mısır kökenli döneminin fıkıh alimlerinden bir tanesi olan Hasan Bin Ammar Şurunbulalı 12 Haziran 1659 tarihinde Kahire’de vefat etmiştir.

Hasan Bin Ammar Şurunbulalı Eğitimi

Hasan Bin Ammar Şurunbulalı daha çok küçük yaşlarda iken babası tarafından Kahire’ye eğitim görmesi için götürülmüştür. Kahire’de dönemin önemli alimlerinden ilim eğitimleri alan Hasan Bin Ammar Şurunbulalı eğitim hayatından sonra Ezher bölgesine müderris olarak gönderilmiştir. Hasan Bin Ammar Şurunbulalı kişiliği, ilim sahibi olması aldığı eğitimler ve bilgisi sayesinde dönemin en önemli alimlerinden biri olarak tarihe geçmiştir.

Hem halkın gözünde hem devlet adamlarının gözünde çok büyük bir itibara sahip olan Hasan Bin Ammar Şurunbulalı 12 Haziran 1659 tarihinde Kahire'de vefat etmiştir. Hasan Bin Ammar Şurunbulalı’nın Kabri Karafetülkübra’da Türbetül Mücaverin’de yer almaktadır. Hasan Bin Ammar Şurunbulalı güzel ahlak sahibi, mütevazi bir kişilik sahibi olarak bir çok mezhebe saygılı olarak davranmış ancak saygı çerçevesinde gerektiğinde eleştirilerde bulunmuştur.

Hasan Bin Ammar Şurunbulalı tefsir, hadis, kelam, akaid, tasavvuf Arap dili ve edebiyatı alanlarında yetkili bir alimdir. Hasan Bin Ammar Şurunbulalı bu kadar ilmi sade dil kullanarak ve güvenilir şekilde verdiği için bu alanlarda birçok eser kaleme almıştır. Hasan Bin Ammar Şurunbulalı sade bir dille kaleme aldığı eserleri okuyan herkesin anlayabileceği tarzda yazmıştır.

Toplam 19 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.