Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Siparişimdeki ürün veya ürünleri nasıl iade edebilirim?

 Ravzakitap.com'dan satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 15  gün içerisinde (iade talebinizi) belirterek iade edebilirsiniz..
Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.
İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir.Paketinizi herhangi bir MNG KARGO ve PTT KARGO  şubesi aracılığı ile (aşağıda belirtilen cari kodla) karşı ödemeli olarak ücretsiz gönderebilirsiniz. Diğer tüm kargo şirketleriyle yapılan iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir.

MNG İADE GÖNDERİM KODUNUZ: 884060488
PTT İADE GÖNDERİM KODUNUZ: 3021878977

 
İade etme süresi kaç gündür?

ravzakitap.com'dan satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 15  gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi hiçbir gerekçe belirtmeksizin  iade edebilirsiniz.


İade de kargo ücretini kim ödeyecektir?

Tüm iadelerinizi MNG Kargo ve  PTT Kargo  (Cari kodumuzla) üzerinden ücretsiz yapabilirsiniz. Diğer tüm kargo şirketleriyle yapılan iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir.
• Kargonuzu teslim ederken iade kargo kodunu belirtmeyi unutmayın.
• Baskısında hata bulunan,eksik,fazla veya yanlış basılmış ürünlerin iadesinde kargo ücreti geliş ve gidişde www.ravzakitap.com`a aittir.
• Siparişin yanlış gönderilmesinden kaynaklanan değişimlerde kargo ücreti geliş ve gidiş olarak www.ravzakitap.com`a aittir.
• Siparişin yanlış oluşturulmasından kaynaklanan değişimlerde hata müşteriye ait olduğu için kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere müşteriye aittir.


İade ettiğim ürünlerin geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Firmamıza ulaşan ürünlerin iade politikamıza uygunluğu incelendikten sonra Kredi Kartlarında en geç 4 iş günü içerisinde , Debit (Banka Kartı) kartlarında ise 20 iş günü içerisinde para iadeniz yapılacaktır. Yapılan iadenin kredi/debit kartınıza yansıması bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer havale yöntemi veya kapıda nakit olarak ödeme yaptıysanız belirteceğiniz hesaba hemen iadesi yapılır. Eğer iadeniz hakkında hâlâ şüpheleriniz varsa lütfen bilgi@ravzakitap.com adresine e-posta gönderiniz veya 0 212 909 41 53 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.


Yanlış ürün geldiyse ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi hazırlarken son derece dikkatli davranmaktayız, dolayısıyla normalde böyle bir durumun olmayacağını umuyoruz. Yanlış ürün gönderimi durumunda lütfen siparişinizi MNG Kargo  ve PTT Kargo aracılığı ile (aşağıda belirtilen cari kodla) iade ediniz.  Sipariş tutarı isteğiniz üzerine ister kredi kartınıza, ister üyeliğinize para puan olarak hesabınıza iade edilecektir. Veya kitabın birebir değişimi yapılarak size yenisin gönderimi sağlanacaktır. Lütfen talebinizi bilgi@ravzakitap.com  adresine e-posta gönderiniz ya da 0212 909 41 53 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

MNG İADE GÖNDERİM KODUNUZ: 884060488
PTT İADE GÖNDERİM KODUNUZ: 3021878977

Kusurlu ürün geldiyse ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi hazırlarken son derece dikkatli davranmaktayız, dolayısıyla normalde böyle bir durumun olmayacağını umuyoruz. Kusurlu ürün gönderimi durumunda MNG Kargo ve MNG Kargo ile (aşağıda belirtilen cari kodla) tarafımıza gönderiniz . Değişim talebinizde , değişim sebebinizi ve sipariş numaranızı belirten bir not yazmanız gerekmektedir . 

MNG İADE GÖNDERİM KODUNUZ: 884060488
PTT İADE GÖNDERİM KODUNUZ: 3021878977T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.