Ebubekir Sifil

Medyada ilmi çalışmalarıyla gündeme gelen Doç. Dr. Ebubekir Sifil insanlar tarafından merak edilen ilim adamıdır.

Bu ilim adamının özel ve akademik hayatı, yaptığı çalışmaları birçok kişiye örnek olacak niteliktedir.

Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Özel Hayatı

Ebubekir Sifil hoca Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 25 Aralık 1960 tarihinde doğmuştur. Sarıkamış’ta ilköğretimini tamamlayan Ebubekir Sifil liseyi Kars İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite için Erzurum’a giden bu ilim adamı Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde üniversite eğitimine başlamıştır.

Lakin bu üniversiteden 1980 yılında ayrılmış ve Ankara Gazi Üniversitesi’ne gitmiştir. 1985 yılında bu üniversitenin Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Akademik Hayatı

Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi’nde tamamlayan Ebubekir Sifil akademik hayata 1993 yılında girmiştir. 1996 yılında ise Hadis Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı branşta doktorasını ise yıllar 2006’yı gösterirken bitirmiştir.

Doçentlik unvanını ise 2017 yılında almaya hak kazanmıştır. Ebubekir Sifil hoca akademik hayatına Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak devam etmektedir.

Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Yaptığı Çalışmaları

Akademik ve ilmi bir kişiliği olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil birçok önemli esere imza atmıştır. Bu eserlerin bazıları aşağıda sıralandığı gibidir.

3 ayda bir çıka Rıhle dergisi

İslam ve Modern Çağ adlı 3 ciltlik eser

İstikamet Yazıları adlı 2 ciltlik eser

İdrak ve Tasdik isimli akademik makalelerinin yer aldığı eser

Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.