İslam ve Osmanlı Tıbbına Giriş

%36
150,00 TL
96,01 TL

İslam ve Osmanlı Tıbbına Giriş

%36
%36
150,00 TL
96,01 TL
Kazancınız:53,99
Kitap Açıklaması

İnsanoğlunun dünyadaki huzur ve mutluluğunu sağlayan en büyük etkenlerden biri sağlıklı yaşamdır. Günümüzde bunu sağlamak için hem devletler hem bireyler büyük paralar harcamaktadır. Sağlıklı yaşam için modern tıbbın yanında dünyada olduğu gibi ülkemizde de alternatif yaklaşımlar ilgi görmeye ve yayılmaya başlamıştır.

Bu eser asırlarca insanlığın tedavi olduğu bir sağlık sistemi olan İslam ve Osmanlı tıbbı hakkında giriş mahiyetinde bilgiler vermek için İbn Sina Ebu Bekir Razî Ebu Zeyd Belhî Davud Antakî Abdüllatif Bağdadî Eşref b. Muhammed gibi meşhur tabiplere ait olan temel kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. İslam ve Osmanlı tıbbının temel konuları beden ve ruh sağlığının korunması vücudun doğal sıcaklık ve nemini koruyarak bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar mizaçlar Tıbb-ı Nebevî İslam ve Osmanlı tıbbında öne çıkan meşhur tabipler gibi konulara ilave olarak kadim tıbbın en önemli kitaplarından biri olan Dâvud Antâkînin kısaca "Tezkire" olarak bilinen kitabından günlük gıdalar kuruyemişler şifalı baharatlar ve bitkiler seçilip tercüme edilerek esere eklenmiştir.

Eserde geleneksel tıbbın dayandığı temel esaslarla birlikte kabızlık gibi insanların çok sık karşılaştığı bazı sorunlar için kolayca uygulanacak perhizler ve genellikle günlük hayatta kullanılan besinler baharatlar ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlarla yapılan kürler de bulunmaktadır.
Eser şifalı bitkiler mizaçlar hıltlar gibi geleneksel tıbbın temel konuları yanında bazı pratik bilgiler de ihtiva etmesiyle sağlıklı yaşamın değerini bilenler için başucu kaynağı olacaktır.

Kitap Özellikleri
Barkod9786056816529
Basım Yılı2021
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat21x13
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı320
YazarMuhammet Uysal
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (1)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.