İslam Hukuk İlminin Esasları (3.hm)

%30
45,00 TL
31,50 TL
%30
%30
45,00 TL
31,50 TL
Kazancınız:13,50
RAVZAA.png (107 KB)
Kitap Açıklaması

Fıkıh usulü en genel anlamıyla müçtehidin şer'î ve amelî hükümleri istinbat etmesine aracılık eden kurallar bütünüdür. Bu kaideler; şeriat hükümlerinin kaynaklarını tanımlamada veya bu kaynakları başvuru anında değerlendirme ve derecelendirme noktasında yol gösterdikleri gibi söz konusu kaynaklarda yer alan ve hükme götüren nasların ifade biçimlerinin açıklığı-kapalılığı genele ve özele hitap etmesi kesinlik veya esneklik belirtmesi gibi hususlarda da bir çerçeve çizmektedirler. Zekiyyüddîn Şa'bân bu başucu eserinde fıkıh usulünü işlerken İslâm şeriatının hükümlerinin doğrudan ve ikinci derecedeki kaynaklarını geniş bir şekilde ele alıyor. Ayrıca bu kaynaklara başvururken karşılaşılan ibare ve ifadelerin mananın delâleti özeli veya geneli kapsaması emir veya nehiy içermesi bakımından gruplandırılmasını geniş düzlemde ortaya koyuyor.
      Bu hükümlerin doğrudan fiillere dair önerme içermesiyle fiillerin sebep veya engeli olması gibi hususların ayrımını detaylı bir şekilde sunuyor.
      Eser fıkıh ve fıkıh usulüyle kitabi bağlamda temas kurmak isteyenlerin kayıtsız kalamayacağı ve hâlen birçok ilahiyat fakültesinde yararlanılan bir ders kitabı vasfını taşımaktadır.

Kitap Özellikleri'''''''''''
Barkod9786257205276
Basım Yılı2020
Baskı30
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat23,5x16
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı600
YazarProf. Dr. Zekiyyuddin Şaban
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (1)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.