Çalışmanın Reddi

36,00 TL
36,00 TL
Kitap Açıklaması

Çalışmanın Reddi Çalışmaya Direnişin Teorisi ve Pratiği modern kapitalist sisteme açık bir karşı koyuş David Frayne tarafından bilinçle hazırlanmış provokatif bir metin özgün bir manifesto.
Frayne Çalışmanın Reddi'nde insanlık dışı çalışma saatlerine korkunç iş yüküne güvencesiz çalışma koşullarına kalıcı ve kitlesel işsizliğe işsizliğin çalışanlar için bir tehdit olarak kullanılmasına düşük ücretlere sağlıksız çalışma mekânlarına yani sistemi var eden her yapıtaşına cepheden karşı çıkıyor. Bu lanetli sisteme tok bir cevap veriyor: İstihdama karşı çıkmak mümkündür. Birey çalışmayı bilinçli olarak reddedebilir.
Frayne çalışma saatlerini en aza indirmeye çalışanlarla veya çalışmayı tamamen reddedenlerle bire bir görüşmeler yaparak ret sebeplerini ve düzen içinde düzene dâhil olmamanın nasıl mümkün olduğunu öğreniyor ve bunları etkileyici kalemiyle okura sunuyor.
Çalışmanın Reddi artık üzerinde neredeyse hiç konuşmadan kabullendiğimiz emek sömürüsünün reddini ele alan taptaze bir bakış. Sisteme gerekçeler sunarak karşı çıkan ve sürdürülebilir alternatif sosyal vizyonlar sunan bir eser. İlk sayfadan itibaren okuru saran büyüleyici bir itiraz. Özgürlük için bir çağrı.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786059018920
Basım Yılı2020
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı292
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.