Siyer Kitapları

 Hazreti Muhammed'in hayatını anlatan kitapların ortak bir adı vardır. Bu kitaplara siyer kitapları denilmektedir. Hazreti Muhammed'in peygamberlik mücadelesini ve yaşamından kesitler sunan eserler siyer kitapların konusunu oluşturur. Siyer kitapları aynı zamanda din büyükleri, hükümdarların ve halifelerin de hayatını ele almıştır.

 Siyer Kitap Örnekleri

 1- Hazreti Muhammed Mustafa - Osman Nuri Topbaş Hocaefendi: Eserde Mekke Devri ve Medine Devrini konu alıyor. Ayrıca eser iki ayrı ciltten oluşmakta.

 2- Çöle İnen Nur - Necip Fazıl Kısakürek: Esseyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri'nin maneviyatını anlattığı bir eserdir. Eser ilmi yönden oldukça güçlüdür.

 3- Hazreti Muhammed Ve Evrensel Mesajı - İbrahim Sarıçam: Hazreti Muhammed'in hayatını, kişiliğini uygun bir şekilde anlatmaya çalıştığı bir eserdir. Yine bu eserde Hazreti Muhammedin biyografisini yani hayatını ele almıştır. Eserde en önemli yer Hazreti Muhammed'i tanımanın en iyi yolun Kuran olduğunu belirtmiştir.

 ​​​​​​​Siyer kitapları ve siyer geniş bir ilimdir. Bahsedilen bu eserler sadece örnektir. Yazarların kullandıkları dil ve kaynaklar farklılık gösterebilir. Hazreti Muhammed'in hayatını merak edip öğrenmek isteyenler siyer kitaplarını tercih edebilir.

 

Toplam 668 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.