İlköğretim Çalışmaları Bütünsel Açıdan Çocuk

%3
81,00 TL
78,57 TL

İlköğretim Çalışmaları Bütünsel Açıdan Çocuk

%3
%3
81,00 TL
78,57 TL
Kazancınız:2,43
Kitap Açıklaması

Çocuğun yalnızca akademik yönüyle değil aynı zamanda sosyal duygusal sanatsal sağlık ve sportif yönüyle de geliştirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda çocuğun bir şeyler öğrenmesi kadar birtakım alışkanlıklar kazanması müzik ve sanatla uğraşması sosyalleşmesi akranları ve ebeveynleri ile oynayabilmesi iletişim kurabilmesi kendi isteklerinin hayallerinin peşinden koşabilmesi ona sağlanan eğitim ortamı ile doğrudan ilgilidir. Çocuğun kendi yaşantıları yoluyla deneyim kazanabildiği bilgi ve becerilerini geliştirebildiği sağlıklı ve sürdürülebilir öğrenme ortamlarının oluşturulması biz eğitimcilerin en önemli görevleri arasındadır. Çocuğun esenliği açısından elzem olan böyle ortamların düşünülebilmesi tasarlanabilmesi ve nihayetinde hayata geçirilebilmesi çok sistemli bir bilgi birikimini gerekli kılmaktadır.
İlköğretim Çalışmaları: Bütünsel Açıdan Çocuk kitabı özellikle okul öncesi eğitimden ilköğretime tüm boyutları ile çocuğun esenliğini eğitim perspektifiyle değerlendiren bir araştırma kitabıdır. Elinizdeki bu kitabın Türkiye'de özellikle eğitim alanında çok yaygın olmayan araştırma kitapları bağlamında değerlendirildiğinde hem sorun tespiti hem de çözüm önerilerini bilimsel bir bakış açısıyla ortaya koyabilmesi açısından eğitim araştırmalarına da önemli katkılar sunması beklenmektedir.
Türkiye'nin farklı üniversitelerinden araştırmacıların katkı sunduğu İlköğretim Çalışmaları: Bütünsel Açıdan Çocuk kitabı; çocuk öğretmen öğretim yöntemleri eğitim ortamlarını vb. konuları farklı boyutlardan ele alan nicel nitel karma desen ve derleme araştırmalardan oluşmaktadır. Ayrıca kitapta yer alan tüm araştırmalar hakem değerlendirmesinden geçerek bilimsel açıdan yayımlanması uygun bulunan araştırmalardan oluşmaktadır. Bu bağlamda hem kitabın hem de kitapta yer alan araştırmaların eğitbilime önemli katkılar sunacağı düşünülmektedir.

Kitap Özellikleri'''''''''
Barkod9786058011410
Basım Yılı2019
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat16 x 23,5
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı640
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.